گروه های خبر
اخبار
ناموفق ثبت شدن پرداختهای سایت با آپدیت جدید گوگل کروم و تغییر HTPP به HTTPS
ارسال توسط سید محمد حسینی در 21 اردیبهشت 1400 ساعت 13:45

آپدیت جدید گوگل کروم و تاثیرات آن روی وبسایت ها

در بروز رسانی جدید نوار آدرس گوگل کروم در تاریخ ۲۴ فروردین پیش فرض خود را از HTTP به HTTPS تغییر می دهد و تمامی وبسایت های بدون گواهینامه امنیتی ssl برای بازدید دچار خطا و اختلال در ورود می شوند. به این معنی که اگر آدرس noroweb.com را در مرورگر تایپ کنید گوگل آدرس https://noroweb.com را باز خواهد کرد. این در حالی است که قبلا به صورت پیشفرض آدرس http://noroweb.com باز میشد. آپدیت جدید گوگل کروم بطور مستقیم وب سایت هایی که از گواهینامه امنیتی ssl استفاده نمی کنند را هدف قرار داده است.

طبیعی است که با توجه به این بروز رسانی، بازدید کننده های وب سایت ها برای ورود به سایت مورد نظر با خطا غیر ایمن بودن سایت مواجه می شوند و بازدید وبسایت ها به طرز عجیبی کاهش پیدا می کند و همچنین در سایت هایی که پرداخت آنلاین دارند پس از تکمیل خرید توسط مشتری در درگاه در سایت شما با خطای "تراکنش ناموفق " مواجه شده و ضمن ترک سایت شما از خرید خود منصرف می شود.

مسئله دیگر این است که روی سئو وبسایت های بدون ssl هم تاثیر مستقیمی دارد لذا برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می کنیم هرچه سریعتر نسبت به دریافت گواهینامه معتبر برای سایت خود اقدام کنید .با شروع نسخه ۹۰ ، نوار آدرس Chrome به طور پیش فرض از https:// استفاده می کند و باعث بهبود حریم خصوصی و حتی سرعت بارگیری برای کاربرانی می شود که از وب سایت هایی پشتیبانی می کنند که از HTTPS پشتیبانی می کنند.

مزایا و امنیت اطلاعات: HTTPS امن ترین و پرکاربردترین طرح در Chrome در همه سیستم عامل های مهم است. این تغییر علاوه بر اینکه امنیت و حریم خصوصی مشخصی دارد ، سرعت بارگیری اولیه سایتهایی را که از HTTPS پشتیبانی می کنند بهبود می بخشد ، زیرا Chrome مستقیماً به نقطه پایانی HTTPS متصل می شود بدون اینکه نیازی به هدایت از http:// به https:// باشد. برای سایتهایی که هنوز از HTTPS پشتیبانی نمی کنند ، Chrome با عدم موفقیت در HTTPS به HTTP باز میگردد. (از جمله در صورت وجود خطاهای گواهی ، مانند عدم تطابق نام یا گواهی خود امضا غیر معتبر، یا خطاهای اتصال، مانند خرابی وضوح؛ این تغییر در ابتدا در Chrome Desktop و Chrome برای Android در نسخه ۹۰ اجرا می شود و بلافاصله پس از انتشار، نسخه Chrome برای ios.

HTTPS با رمزگذاری ترافیکی که از طریق شبکه ارسال می شود ، از کاربران محافظت می کند ، بنابراین اطلاعات حساسی که کاربران در وب سایت ها وارد می کنند توسط مهاجمین یا شنوندگان شنود قابل رهگیری و اصلاح نیست.

Chrome برای اطمینان از اینکه HTTPS پروتکل پیش فرض وب است، سرمایه گذاری کرده است و این تغییر یک قدم دیگر برای اطمینان از این است که Chrome همیشه به طور پیش فرض از اتصالات ایمن استفاده می کند.

نکته 1: یک استثنا exception قابل توجه در این مورد ، هر سایتی در لیست پیش بار HSTS است که Chrome همیشه به صورت پیش فرض برای HTTPS در نظر گرفته می شود.

نکته 2: آدرس IP ، دامنه های تک برچسب و نام میزبان ذخیره شده مانند test / یا localhost / به طور پیش فرض در HTTP ادامه خواهند یافت.

هم اکنون می توانید با کلیک بر روی این لینک گواهینامه امنیتی SSL این امکان را تهیه و روی وب سایت خود اجرا نمایید.

نکته پایانی:

یک استثنا قابل توجه در این مورد این است که، هر سایتی که در لیست Preload HSTS است، Chrome همیشه به صورت پیش فرض آن را با HTTPS باز می کند. آدرس IP ، دامنه های تک برچسب و Hostname های رزرو شده مانند /test یا /localhost به طور پیش فرض با همان HTTP هم ادامه خواهند داشت.

کاربر گرامی در اسرع وقت جهت فعالسازی ssl از طریق تیکت درخواست خود را ارسال نمایید.

با احترام


نظرات (0)
سیستم پشتیبانی کایاکو ارائه توسط فراسیستم